District 97 with John Wetton, „One More Red Night – Live In Chicago” (2014)

district97_wetton_coverWczoraj do sklepów trafił najnowszy album zespołu District 97 zatytułowany „In Vaults”. O tym, mam nadzieję atrakcyjnym, wydawnictwie napiszę przy innej okazji. Zanim District 97 przygotował tę płytę ukazał się zapis ich koncertu z klubu Reggie’s Music Joint w Chicago z 17 października 2013 roku. Koncert ten był o tyle niezwykły, że podczas niego na scenie towarzyszył młodym muzykom legendarny wokalista John Wetton.

Artyści wspólnie zagrali utwory z dorobku grupy King Crimson, z okresu kiedy Wetton pełnił w niej funkcję wokalisty. Na płycie pojawiły się między innymi trzy klasyki z ponadczasowego albumu „Red”. Nie zabrakło oczywiście najsmutniejszej piosenki w historii rocka progresywnego, czyli Starless.

John Wetton udowodnił, że jest nadal w świetnej wokalnej formie. Równie dobrze wypadła też Leslie Hunt, wokalistka District 97, która nie tylko asystowała Wettownowi, ale zaśpiewała też kilka głównych partii. Z kolei muzycy District 97 znakomicie poradzili sobie z, czasem trudnym, materiałem King Crimson.

„One More Red Night – Live In Chicago” to bardzo sympatyczne wydawnictwo. Słucha się go znakomicie. Dwa pokolenia progrockowych muzyków, klasyczne utwory – czego chcieć więcej?

Utwory

1. One More Red Nightmare (4:41)
2. The Great Deceiver (3:38)
3. Lament (4:19)
4. The Night Watch (5:31)
5. Fallen Angel (5:47)
6. Book of Saturday (3:07)
7. 21st Century Schizoid Man (5:25)
8. Starless (4:47)
9. Easy Money (5:27)

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.