DCeased: Niezniszczalni

DCeased Niezniszczalni Imaginaria

Wirus równania życia spustoszył świat. Po ziemi krążą miliony nieumarłych czyhających na kolejne ofiary. Ziemi nie ma już kto bronić. Świat naszkicowany w wydanym niedawno komiksie DCeased. Nieumarli w świecie DC wygląda przerażająco. Jednak nie wszystko jeszcze stracone, o czym zdaje się świadczyć kolejna odsłona uniwersum DCeased.

DCeased Niezniszczalni Okładka ImaginariaAkcja komiksu DCeased. Niezniszczalni toczy się równolegle do tej, która została opisana w otwierającym uniwersum albumie. Tym razem mamy jednak do czynienia z nieco odmiennymi bohaterami. Historia opisana w tej krótkiej serii toczy się wokół superzłoczyńców (Deathstroke) oraz antybohaterów (Red Hood). W opanowanym przez zombie świecie, są oni ostanią nadzieją grupy uczniów zabarykadowanych w szkolnym budynku. Czy uda im się ocalić młodych ludzi? Czy przygotują ich do życia w opanowanym przez hordy nieumarłych świecie?

Tom Taylor zgrabnie rozwija wątki, rozpoczęte w otwierającym uniwersum tomie. Jednak tym razem mamy do czynienia z opowieścią o nieco odmiennym charakterze. Uwaga jest w nim skupiona na wydarzeniach o mniejszej skali. Ponadto fakt, że głównymi bohaterami opowieści są złoczyńcy, którzy muszą pokazać swoją lepszą stronę, czyni całość całkiem intersującą.

Nie brak w komiksie DCeased. Niezniszczalni akcji i zmagań z opanowanymi przez wirus ludźmi i superbohaterami. Jednak tym co sprawia, że historię tę czyta się z zainteresowaniem są relacje, jakie wytwarzają się pomiędzy łotrami a uczniami, których próbują oni ocalić. Ich wzajemne relacje są także źródłem humoru, który skutecznie rozbija patos typowy dla superbohaterskich narracji.

DCeased Niezniszczalni 1 Imaginaria

Od strony graficznej opowieść prezentuje się bardzo dobrze. Rysunki Karla Mosterta znakomicie budują wizję postapokaliptycznego świata, w którym nic już nie będzie takie samo. Jest w jego rysunkach sporo makabry, jednak w potrafi także znakomicie naszkicować bardziej emocjonalne momenty historii.

DCeased. Niezniszczalni to ciekawy komiks, ukazujący wizję, zresztą jedną z wielu, końca świat superbohaterów DC. Tom Taylor i Karl Mostert oferują solidną porcję dobrej rozrywki.


DCeased. Niezniszczalni (DCeased: Unkillables), scen. Tom Taylor, rys. Karl Mostert, tłum. Tomasz Sidorkiewicz, Egmont Polska, Warszawa 2021.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.