DCeased: Nadzieja na końcu świata

DCeased Nadzieja na końcu świata Imaginaria

W świecie pustoszonym przez wirus równania antyżycia superbohaterowie próbują ocalić niezainfekowanych oraz resztki cywilizacji. DCeased: Nadzieja na końcu świata to kolejna odsłona opowieści o świecie zdominowanym przez nieumarłych, którą zapoczątkowano w komiksie DCeased. Czu pozostali przy życiu superbohaterowie ocalą, tych którym udało się uniknąć kontaktu z przerażającym wirusem?

DCeased Nadzieja na końcu świata Okładka ImaginariaAkcja komiksu DCeased. Nadzieja na końcu świata rozgrywa się równolegle, w stosunku do akcji z albumu głównego. Superman i Wonder Woman oraz wspierające ich grono ocalałych superbohaterów opracowują plan uratowania niezakażonych mieszkańców ziemi. Jednak realizacja tego zamierzenia nie będzie łatwa, gdyż po drodze przyjdzie im się zmierzyć z potężnym przeciwnikiem stojącym na czele armii nieumarłych. A nawet jeśli ich plany się powiodą, to czy uda im się odwrócić bieg pandemii zamieniającej ludzi w zombie?

Pierwotnie komiks DCeased. Nadzieja na końcu świata publikowany był cyfrowo w postaci krótkich historyjek uzupełniających główną opowieść. Tom Taylor zgrabnie poszerza wiedzę czytelników dotyczącą przebiegi komiksowej pandemii oraz prób uratowania osób, którym udało się uniknąć zakażenia. Pozornie luźne opowieści stopniowo prowadzą do finałowej konfrontacji pomiędzy nieumarłymi dowodzonymi przez Black Adama a ocalałymi przedstawicielami Ligi Sprawiedliwości.

Komiks DCeased. Nadzieja na końcu świata to dynamiczna opowieść, pełna spektakularnych konfrontacji. Akcja zdaje się nie zatrzymywać, choć od czasu do czasu twórcy pozwalają czytelnikom na chwilę oddechu. Przemycają też trochę społecznych komentarzy dotyczących naszego uzależnienia od technologii, co zresztą doprowadziło do szybkiego rozprzestrzenienia się wirusa antyżycia. Ponadto, nie brak odniesień do dość swobodnego podejścia niektórych przedstawicieli homo sapiens do pandemicznych ograniczeń.

DCeased Nadzieja na końcu świata Plansza Imaginaria

Od strony graficznej opowieść prezentuje się bardzo różnorodnie, co jest wynikiem pracy zespołowej. Poszczególne opowieści tworzone były przez różnych rysowników, jednak całość wygląda dość spójnie. Jedynie czego czytelnik nie jest w stanie zrobić, to połączyć poszczególnych rysowników z tworzonymi przez nich historiami, gdyż takich informacji w albumie nie podano.

DCeased. Nadzieja na końcu świata to niezły komiks zapewniający kawał dobrej rozrywki. Jeśli podobała wam się opowieść oryginalna, nie powinniście być zawiedzeni.


DCeased. Nadzieja na końcu świata (DCeased: Hope at World’s End), scen. Tom Taylor, rys. Marco Faila, Renato Guedes, Carmine Di Giandomenico, Karl Mostert, Daniele Di Nicuolo, Dustin Nguyen, Trevor Scott, Jon Sommariva, tłum. Tomasz Sidorkiewicz, Story House Egmont, Warszawa 2022.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.