AVP – Alien vs. Predator: Fire and Stone

AVP Fire and Stone 3 Gitarą Rysowane

O tym, że kosmos nie jest bezpiecznym miejscem, przekonali się już bohaterowie pierwszych odsłon serii Fire and Stone. Bohaterowie Prometeusza i Aliena musieli zmierzyć się groźnymi Obcymi oraz próbowali poznać tajemnice dziwnej substancji (akceleranta), która przyspieszała ewolucję. Jednak nie są to jedyne zagrożenia czekające w przestrzeni kosmicznej.

VP Fire and Stone 3 Okładka Gitarą RysowaneAVP – Alien vs. Predator opowiada dalsze losy bohaterów pierwszego tomu serii. Galgo wraz z towarzyszami rozpoczynają powrót do domu, zostawiwszy uprzednio część załogi na pastwę obcych. Jednak na drodze staje im Elden, android poddany działaniu akceleranta, który przejmuje kontrolę na flotą uciekających ludzi. Nieustannie mutującemu androidowi towarzyszy grupa niebezpiecznych Obcych. Sytuację komplikuje fakt, że na statku pojawiają się przedstawiciele jeszcze jednej kosmicznej rasy Predatorzy. Sytuacja uciekających ludzi zdaje się beznadziejna…

Stworzona przez Christophera Sebelę historia rozgrywa się na co najmniej dwóch płaszczyznach. Z jednej strony obserwujemy przemianę androida pod wpływem wciąż niezbadanej substancji. Elden próbuje zrozumieć zachodzące w nim przemiany, odkryć, w jakim kierunku zmierza jego ewolucja. Czy dzięki niej stanie się człowiekiem, czy nową formą istnienia? Jego egzystencjalne dylematy składają się na bardziej filozoficzną płaszczyznę opowieści.

Z drugiej strony otrzymujemy sporo, typowej dla serii o Obcych i Predatorze, akcji oraz efektownych pojedynków. Zamknięte labirynty kosmicznych statków stanowią znakomitą i klimatyczną scenerię, w której walczący o przetrwanie bohaterowie muszą odnaleźć sposób na przetrwanie. Sebali udało się zgrabnie połączyć elementy filozoficzne i dynamiczną akcję, tak że czytelnik nie będzie miał okazji się nudzić.

VP Fire and Stone 3 1 Gitarą Rysowane

Rysunki Ariela Olivettiego znakomicie oddają realia kosmicznych zmagań. Jego realistyczne rysunki znakomicie ukazują klaustrofobiczną przestrzeń, w której rozgrywa się akcja trzeciego tomu serii Fire and Ice. Ciemna kolorystyka całości potęguje klimat grozy i osaczenia.

VP Fire and Stone 3 2 Gitarą Rysowane

AVP – Alien vs. Predator: Fire and Stone to komiks, który nie zawiedzie fanów serii o Obcych i Predatorach. Jest w nim wszystko, za co można polubić tę serię


AVP – Alien vs. Predator: Fire and Stone, t. 3, scen. Christopher Sebela, rys. Ariel Olivetti, tłum. Paweł Biskupski, Scream Comics, Łódź 2016.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.