Antoine Fafard, „Occultus Tramitis” (2013)

Antoine Fafard Occultus Tramitis Gitarą RysowaneAntoine Fafard to kanadyjski kompozytor i muzyk (basista) mieszkający w Wielkiej Brytanii. W swoim solowym dorobku ma cztery albumy. „Occultus Tramitis” to jego drugie studyjne wydawnictwo, które ukazało się dwa lata po debiutanckiej płycie „Solus Operandi”. Zanim poświęcił się solowej karierze, nagrał pięć albumów z zespołem Space Out.

Do nagrania „Occultus Tramitis” Antoine Fafard zaprosił licznych gości, o imponującym dorobku: Terry Bozzio (Jeff Beck, Frank Zappa), Jerry Goodman (Mahavishnu Orchestra), Gavin Harrison (King Crimson, Porcupine Tree), Scott Henderson (Tribal Tech), Simon Phillips (Jeff Beck, Toto), Chad Wackerman (Allan Holdsworth, Frank Zappa) czy Dave Weckl (Chick Corea, Mike Stern).

„Occultus Tramitis” to trwający prawie godzinę album zawierający różnorodną instrumentalną muzykę. Muzyka Antoine’a Fafarda to mieszanka jazz-rocka, klasycznego rocka progresywnego, wzbogacona subtelnie podanymi brzmieniami wywodzącymi się z innych niż europejska muzycznych tradycji. Muzyka na „Occultus Tramitis” jest niezwykle trudna do zaszufladkowania, zmusza słuchacza do otwartości oraz wykazania się gotowością na nieoczywiste muzyczne doznania. Jest w niej na pewno coś z King Crimson. Posłuchajcie choćby 13 Good Reasons czy Holding Back Time, a poczujecie się niczym w muzycznym świecie Karmazynowego Króla.

Nie ma na „Occultus Tramitis” utworów lepszych lub gorszych. Warto słuchać jej od początku do końca, smakując poszczególne kompozycje. Nie będzie to podróż łatwa, jednak zapewniająca wysmakowane doznania estetyczne.

Drugi solowy album Antoine’a Fafarda zapewnia spotkanie z nieoczywistą muzyką, pełną stylistycznych wolt i subtelnych brzmieniowych eksperymentów. Jeśli lubicie muzyczne wyzwania, to z tym naprawdę warto się zmierzyć.

Utwory

1. Peace for 4 (5:24)
2. The Chamber (5:02)
3. Good Reasons (6:24)
4. Sum of Six (6:15)
5. Holding Back Time (5:54)
6. Fur & Axes (5:04)
7. Funkevil (5:42)
8. Tree O (5:19)
9. Slydian (5:28)
10. Methamorphosis (5:55)
11. Prelude No.2 in C minor (1:50)

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.