Ołówkiem #11: Deadpool, Uncanny Avengers

Deadpool zmagający się z diabłami, rekinami i nieproszonym gościem. Odbudowująca swe siły i morale oraz wzbogacona o nowych członków drużyna Avengers musi stawić czoła staremu wrogowi Kapitana Ameryki. Dwie opowieści ze świata Marvel Now oferują sporo atrakcji, każda w swoim stylu.

Deadpool: Łowca Dusz

Deadpool Łowca Dusz Okładka Gitarą RysowaneDrugi tom przygód wyszczekanego najemnika oferuje solidną jazdę bez trzymanki. Deadpool musi zmierzyć się liczną grupą dość oryginalnych przeciwników, aby wykupić duszę przyjaciela spod władzy pomniejszego demona o olbrzymich aspiracjach. Do tego musi poradzić sobie z agentką, która stała mu się zdecydowanie zbyt bliska, co wcale nie cieszy głównego bohatera. Deadpool rozwiązuje problemy w swoim stylu, czyli brutalnie i z humorem.

Łowca dusz wypada lepiej od Martwych prezydentów. Komiks pełen jest odniesień do innych tekstów amerykańskiej popkultury, a także do polityki. Zmagania Deadpoola z pewnym bogaczem na dachu Gump Tower to dobry przykład tych drugich. Zmiana rysownika także raczej wpłynęła pozytywnie na odbiór całości. Mike Hawthorne dobrze sprawdza się na swoim stanowisku. Największy plus Łowcy dusz to pierwszy zamieszczony w nim zeszyt, który uroczo nawiązuje do komiksowej stylistyki lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Deadpool Łowca Dusz Gitarą Rysowane

Uncanny Avengers: Czerwony cień

Uncanny Avengers Czerwony Cień Okładka Gitarą RysowaneNowa drużyna Avengers, która została powołana do życia po śmierci profesora Xaviera, składa się w połowie z mutantów. Celem jej powołania jest odbudowanie zaufania do Mutantów, którego brak w amerykańskim społeczeństwie. Wrogość Amerykanów do współobywateli obywateli obdarzonych genem X skutecznie wykorzystują demagodzy współpracujący z największym wrogiem Kapitana Ameryki Red Scullem. Konfrontacja Avengers z drużyną Czerwonej Czaszki jest nieunikniona.

Rick Remender oraz pracujący z nim rysownicy John Cassaday (współtwórca Kapitan Ameryka: Nowy Porządek) i Olivier Coipel stworzyli zajmującą historię z politycznym podtekstem. Autorom udało się wyraziście pokazać mechanizm kozła ofiarnego i to, jak skutecznie może on zostać wykorzystany przez populistycznych przywódców potrafiących zahipnotyzować żyjące w strachu przez Innym społeczeństwa. Pierwszy tom serii Uncanny Avengers to niezła rozrywka podszyta strachem o kondycję współczesnej Ameryki.

Uncanny Avengers Czerwony Cień Gitarą Rysowane


Deadpool, t. 2: Łowca dusz (Deadpool: Soul Hunter), scen. Brian Posehn, Gerry Dugan, rys. Scott Koblish, Mike Hawthorne, Marvel Now, tłum. Oskar Rogowski, Egmont Polska, Warszawa 2016.

Uncanny Avengers, t. 1: Czerwony cień (Uncanny Avengers: The Red Shadow), scen. Rick Remender, rys. John Cassaday, Olivier Coipel, Marvel Now, tłum. Jacek Drewnowski, Egmont Polska, Warszawa 2016.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. Ladyflower123 pisze:

    Świetnie przedstawiony komiks 🙂

  2. Ilona pisze:

    Ja to bym Thorgala poczytała 😉

  1. 12 lutego 2017

    […] Avengers składającej się w połowie z mutantów, rozwija wątki, które pojawiły się w pierwszym tomie serii Uncanny Avengers. W Bliźniętach apokalipsy drużyna kontynuuje wysiłki w celu odbudowania zaufania do Mutantów w […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.