Flash: Rebelia łotrów

Flash Rebelia Łotrów okładka Gitarą RysowanePostać Flasha nie miała, jak do tej pory, szczęścia do polskich wydawców. Zamiast komiksów można było natomiast oglądać serial opowiadający o losach rozpędzonego superbohatera. Rok 2016 okazał się dla tej postaci łaskawy, gdyż pojawiły się trzy tomy opowiadające o jego przygodach (a czwarty jest w zapowiedziach). Obok oddzielnej historii zamieszczonej we Flashpoint. Punkt krytyczny, seria Flash zaczęła ukazywać się także w ramach kolekcji Nowe CD Comics!

Akcja Rebelii łotrów, drugiego tomu przygód najszybszego człowieka na ziemi, zaczyna się dokładnie w momencie, w którym pożegnaliśmy go w pierwszej odsłonie serii zatytułowanej Cała naprzód. Przerzucony w inną czasoprzestrzeń bohater usiłuje powrócić do Central City. Jeśli wróci, zastanie miasto odmienione. Superprzestępcy znani jako Łotrowie, którzy sprzeciwili się swojemu dawnemu przywódcy, postarają się by Flash nie narzekał na brak zajęć. Ponadto jego zniknięcie, nie dla wszystkich było powodem do smutku. Dawny przyjaciel bohatera uznał bowiem, że korzystając z odkryć Flasha może zmienić miasto, a przy okazji poprawić poczucie własnej wartości. Czy Flash odnajdzie się w nowej rzeczywistości?

Flash Rebelia Łotrów Gitarą RysowaneRebelia łotrów składa się z czterech zeszytów serii (9-12), historii Wierni po porażce (pojawiła się w Flash Annual #1 i stanowi kontynuacje opowieści ze wspomnianych zeszytów) oraz zeszytu nr 0, w którym opowiedziano historię narodzin bohatera. Francis Manapul i Brian Buccellato udanie kontynuują opowieść rozpoczętą w poprzednim tomie. Historia toczy się wartko, walka goni walkę, dzięki czemu czytelnik nie będzie się nudził. Minusem drugiego tomu jest nadmierne nagromadzenie wątków, które nie znajdują właściwego rozwinięcia w zebranych w Rebelii łotrów zeszytach.

Mocną stroną drugiego tomu przygód Flasha są rysunki Francisa Manapula i Marcusa To, którzy odpowiedzialni byli za zilustrowanie głównej historii oraz zeszytu zerowego. Z kolei Wierni po porażce zostali narysowani przez liczne grono artystów. Różnorodność stylów cieszy oko, zwłaszcza że nie wpływa negatywnie na odbiór tomu jako całości. Miłym dodatkiem, zamieszczonym w Rebelii łotrów, są szkice okładek, plansz oraz postaci.

Rebelia łotrów zapewnia solidną porcję rozrywki, jest jednak nieco słabsza od otwierającego serię Flash album Cała naprzód. Przygody najszybszego człowieka na ziemi wydają się jedną z najciekawszych serii wydawanych w ramach Nowego DC Comics!, a zakończenie głównej historii zamieszczonej w jej drugim tomie zapowiada ciekawą kontynuację.


Flash, t. 2: Rebelia łotrów (The Flash Volume 2: Rouges Revolution), scen. Francis Manapul, Brian Buccellato, rys. Francis Manapul, Marcus To, Ray McCarthy , Scott Kolins, Diogenes Neves, Oclair Albert, Marcio Takara, Wes Graig, Nowe DC Comics!, tłum. Tomasz Kłoszewski, Egmont Polska, Warszawa 2016.

Print Friendly, PDF & Email

Możesz również polubić…

4 komentarze

  1. Nie potrafię przekonać się do komiksów, chociaż w dzieciństwie zdarzało mi się po nie sięgać. No i oglądam nałogowo TWD, a to przecież na podstawie komiksu 😉 Więc może kiedyś… W kwestii super bohaterów, zapraszam do śledzenia mojego bloga, niebawem pojawi się tam ktoś w pelerynie… (ps. i nie jest to blog modowy ;))
    /Pozdrawiam,
    Szufladopółka

  2. Sama jakoś nie specjalnie przepadam za komiksami. Szybciej zdecydowałabym się na obejrzenie serialu, niż czytanie komiksu 😉

  3. Oooo to może być coś dlamnie. Z flashem miałam już kiedyś do.czynienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.